Pomoc techniczna
Pragniemy rozwiewać najważniejsze wątpliwości techniczne, jakie mogą pojawić się czasie użytkowania produktów i wykonywania prac niezbędnych do ich montażu.
Zawiasy
Podstawową funkcją zawiasu bez sprężyny jest możliwość wykorzystania popychaczy do otwierania drzwi za pomocą systemu push, co pozwala na płynniejsze otwieranie drzwi bez wytwarzania bezwładności, jak w przypadku zawiasów odwróconych. Można go również łączyć z zawiasami z cichym domykiem na drzwiach z wieloma zawiasami, kiedy chcesz przyspieszyć zamykanie drzwi, ponieważ są one kompatybilne z całą rodziną zawiasów X91.
W poniższej tabeli możesz zobaczyć, jak długie jest ramię zawiasów na boku modułu:
Dodatki lub podstawy używane w połączeniu z zawiasami mają dwa otwory do mocowania ich do mebla i trzeci otwór w celu zwiększenia wytrzymałości połączenia zawiasu z dodatkiem. Powstał on z myślą przede wszystkim o montażu wymagającym większej wytrzymałości, jak np. drzwi z siłownikami.
Liczba zawiasów potrzebnych do drzwi zależeć będzie od szerokości i wysokości drzwi, a także od materiału, z którego są one wykonane. Tak naprawdę może ona się zmieniać w zależności od modelu. Załączony schemat może posłużyć jako odniesienie, gdzie L to odległość pomiędzy zawiasami.
Po wybraniu typu zawiasu, którego zamierzasz użyć (do drzwi nakładanych, z szerokim lub bardzo szerokim kątem otwarcia), uzyskasz wzór do obliczenia podstawy lub dodatku. Wzór ten to B = 14 + D - S, gdzie zmienne są następujące: B = wysokość podstawy lub dodatku. D = odległość otworu od puszki. S = nasunięcie drzwi na bok. Przykład: Mamy drzwi o grubości 22 mm, zachodzące na bok 15 mm (S) i odległość nawiertu 3 mm (D), a ponadto wiemy, że grubość blatu modułu wynosi 16 mm. Ponieważ nakładka jest duża, zastosujemy zawias do drzwi nakładanych. Wzór na zawias to B = 14 + D - S. Znamy wartości D = 3 i S = 15. Podkładając pod wzór: B = 14 + 3 - 15 = 17 - 15 = 2. Zatem B = 2, zawias do drzwi nakładanych i podstawa 2 mm rozwiązuje problem.
Jeśli drzwi mają na siebie zachodzić, możesz wybrać jeden z tych zawiasów: Zawias prosty: Jeśli chcesz, aby drzwi zachodziły praktycznie na cały bok modułu. Zawias kolanowy: Jeśli chcesz, aby drzwi zachodziły w połowie na bok modułu. Zawias superkolanowy: Jeśli chcesz, aby drzwi były wpuszczone, a tym samym, aby cały bok modułu był widoczny.
Poniższy film pokazuje, jak łatwo zamontować wspomniany zawias.
Tak, zawiasy i dodatki dostarczamy z wkrętami Ø4x16 mm z tym samym tytanowym wykończeniem.
Zawiasy X71N
Tak, obliczanie nakładania się przebiega tak samo.
Tak, można z nimi stosować te same akcesoria, zarówno bez regulacji, jak i z regulacją mimośrodową.
Ograniczniki
Wybór systemu drzwi podnoszonych Agile One zależy od wysokości i masy drzwi mebla. Aby to zrobić, wystarczy wykonać następujące proste kroki: 1. Sprawdź wysokość i masę drzwi mebla. 2. Gdy mamy już te wartości, musimy obliczyć siłę podnośnika F = H * (P + 2 * Pt), gdzie: H = Wysokość drzwi w mm. P = Masa drzwi w kg. Pt = Masa uchwytu w kg. Możesz wybrać system podnoszący zgodnie z przedziałem, w którym znajduje się siła podnośnika F. Przedział ŚREDNIA wynosi między 500 a 1500 i WYSOKA między 960 a 2350. Weźmy na przykład drzwi o wysokości 200 mm i masie 5 kg, z uchwytem, który waży 0,22 kg. Potrzebujemy zatem podnośnika o sile F = 200 * (5 + 2 * 0,22) = 1088. Dlatego wybierzemy podnośnik z przedziału WYSOKA siła, ponieważ uzyskany wynik mieści się w zakresie od 960 do 2350.
Wybór systemu drzwi podnoszonych Agile zależy od wysokości i masy drzwi mebla. Aby to zrobić, wystarczy wykonać następujące proste kroki: 1. Sprawdź wysokość i masę drzwi mebla. 2. Gdy mamy już te wartości, musimy obliczyć siłę podnośnika F = H * (P + 2 * Pt), gdzie: H = Wysokość drzwi w mm. P = Masa drzwi w kg. Pt = Masa uchwytu w kg. Możesz wybrać system podnoszenia na podstawie przedziału, w którym mieści się siła podnośnika F. Przedziały są następujące NISKA od 580 do 1250, ŚREDNIA od 960 do 2040, WYSOKA od 1800 do 3500 i BARDZO WYSOKA od 3200 do 9000. Weźmy na przykład drzwi o wysokości 400 mm i masie 5 kg, z uchwytem, który waży 0,22 kg. Potrzebujemy zatem podnośnika o sile F = 400 * (5 + 2 * 0,22) = 2176. Dlatego wybierzemy podnośnik z przedziału WYSOKA siła, ponieważ uzyskany wynik mieści się w zakresie od 1800 do 3500.
Aby uzyskać taką samą siłę wymaganą w drzwiach wahadłowych, jak i podnoszonych, zalecamy użycie pojedynczego tłoka lub amortyzatora w przypadku drzwi o szerokości mniejszej niż 450 mm oraz dwóch tłoków lub amortyzatorów w przypadku drzwi o szerokości powyżej 450 mm.
Dysponujemy tabelą do obliczeń tłoków czy amortyzatorów, w której można uzyskać odpowiedź z danymi mebla. Wybór będzie zależał od szerokości i wysokości drzwi, a także materiału z jakiego są wykonane, oprócz skoku samego tłoka lub amortyzatora. Wynikiem będzie liczba tłoków lub amortyzatorów i niezbędna siła każdego z nich.
Dokumenty:
PobierzSystem drzwi wahadłowych Miniwinch może być montowany zarówno z drzwiami drewnianymi, jak i aluminiowymi, pamiętaj tylko, że montowany jest z drzwiami w punkcie A+13, gdzie A jest grubością boku mebla. Na przykład jeśli grubość boku szafki to 19 mm, drzwi montowane są na 32 mm. Jeśli profil aluminiowy ma szerokość 45 mm, można go zamontować, ponieważ mieści się wewnątrz profilu. Do tej kompozycji możemy również zastosować zawias Ankor, ponieważ wszedłby bez problemów.
Wybór systemu do drzwi wahadłowych z wykorzystaniem linki stalowej typu Microwinch lub Miniwinch uzależniony jest od wysokości i masy drzwi. Aby to zrobić, wystarczy wykonać następujące proste kroki: 1\. Sprawdzić wysokość i masę drzwi mebla. 2\. Po uzyskaniu wartości należy zapoznać się z tabelą doboru. Mechanizm wahadłowy należy dobrać odpowiednio do do masy drzwi. Ponadto tabela wskaże liczbę mechanizmów wymaganych do danych drzwi (x 1 lub x 2).
Poniższy film pokazuje, jak łatwo montuje się system Microwinch.
System drzwi wahadłowych Miniwinch może być montowany zarówno z drzwiami drewnianymi, jak i aluminiowymi. Pamiętaj tylko, że montowany jest z drzwiami w punkcie A + 10, gdzie A jest grubością boku mebla. Jeśli na przykład grubość boku szafki to 19 mm, drzwi montowane są na 29 mm. Jeśli profil aluminiowy ma szerokość 45 mm, można go zamontować, ponieważ mieści się wewnątrz profilu. Do tej kompozycji możemy również zastosować zawias Ankor, ponieważ wszedłby bez problemów.
Poniższy film pokazuje, jak łatwo montuje się system Miniwinch.
Kilogram-siła lub funt-siła to siła, z jaką Ziemia przyciąga masę 1 kg w miejscu, w którym przyspieszenie ziemskie wynosi 9,80665 m/s2. 1 kp = 1 kgf = 1 kg × 9,80665 m/s² = 9,80665 (kg x m) /s² = 9,80665 N A zatem kilogram-siła lub funt-siła to masa 1 kg na powierzchni Ziemi. Oznacza to, że jeden kilogram-siła lub jeden funt-siła równa się 9,80665 N. Pojęcia kilograma-siły używamy w naszych katalogach, podając charakterystykę amortyzatorów lub tłoków, ale trzeba pamiętać, że czasami możemy użyć innej jednostki miary.
Dysponujemy tabelą do obliczenia masy drzwi, niezbędną do doboru zamków i podnośników. W zależności od materiału, z którego wykonano drzwi, a także od ich wymiarów, otrzymamy masę drzwi (kg), która pozwala obliczyć niezbędną siłę podnośnika (kg x cm).
Dokumenty:
PobierzMechanizm do drzwi wahadłowych Miniwinch
Mechanizm do drzwi barkowych Microwinch
Podnośnik gazowy Zwijany SDS
Podnośnik NSDX
Podnośnik gazowy Wieko NSDX
Podnośnik gazowy Zwijane NSDX
Tłok do drzwi podnoszonych
Tłumik tłokowy H dla podnośnika do drzwi podnoszonych
Tłumik tłokowy do składania do drzwi wahadłowych
Tłumik tłokowy H do składania do drzwi wahadłowych
Mechanizm do drzwi uchylnych Miniwinch z osłoną
Poniższy film pokazuje, jak łatwo jest złożyć tłok podnoszący.
Zamki i zamknięcia
Poniższy film pokazuje, jak łatwo zamontować mechanizm Push Lite.
Tak, do każdego zamka zabezpieczającego Revalock dołączamy schemat montażowy, a w każdym opakowaniu znajduje się instrukcja montażu.
Poniższy film pokazuje, jak łatwo montuje się zamek zabezpieczający przed dziećmi Revalock.
Zamek zabezpieczający przed dziećmi Revalock do drzwi i szuflad doskonale zapewnia bezpieczeństwo dzieci, ponieważ zapobiega otwieraniu przez nie mebli. Jest również bardzo przydatny m.in. w przyczepach kempingowych lub łodziach, gdyż pozwala je bezpiecznie zamknąć. Jego instalacja i obsługa jest bardzo prosta, magnes (klucz) dezaktywuje zamek i powoduje jego otwarcie. Oferuje również możliwość jego zablokowania, dzięki czemu przestaje działać, a klucz nie jest potrzebny do jego otwarcia. Bardzo przydatne, gdy już go nie potrzebujemy.