Regulacje ErP i etykietowanie energetyczne

Reglamentos ErpP y etiquetado energético

W firmie Emuca zawsze dbamy o zgodność z obowiązującymi przepisami, stosując model biznesowy skoncentrowany na jakości, innowacyjnych rozwiązaniach, z wyraźnym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój środowiska i prowadzeniem firmy ku lepszej przyszłości.

Dlatego też w ostatnich miesiącach pracowaliśmy nad dostosowaniem naszych produktów do nowych przepisów ErP i etykietowania energetycznego źródeł światła, mając na celu wyłącznie sprzyjanie zgodności z nowymi przepisami i wzmocnienie zaufania naszych klientów.

Rozporządzenie w sprawie ekoprojektu ErP dla źródeł światła i oddzielnych urządzeń sterujących (EU) 2019/2020

Nowe rozporządzenie ErP wchodzi w życie z dniem 1 września 2021 r.

Zakres obejmuje produkty związane z energią i ustanawia wymogi dotyczące ekoprojektu dla wprowadzania na rynek źródeł światła i oddzielnych urządzeń sterujących.

Wymagania te stosuje się również do źródeł światła i oddzielnych mechanizmów kontrolnych wprowadzanych do obrotu w ramach obrotu kontynentalnego.

Zmodyfikowano sposób obliczania efektywności energetycznej, uwzględniając wpływ czynników takich jak współczynnik oddawania barw, strumień świetlny, jasność oraz ulepszone wymogi w zakresie efektywności energetycznej.

Typ źródła światła i związane z nim definicje są bardziej dopracowane i dodano nowe typy.

Zwiększono również wymagania dotyczące efektywności energetycznej dla niezależnych urządzeń sterujących, wymagania dotyczące testu migotania i innych parametrów związanych z okresem użytkowania produktów.

 

Rozporządzenie w sprawie etykiet efektywności energetycznej (EU) 2019/2015

Nowe etykiety będą dostępne od 1 września 2021 r.

Wszystkie źródła światła zostały ocenione na podstawie nowych parametrów.

Klasy energetyczne A+, A++ i A+++ znikają, powracając do skali klasyfikacji od A do G, w zależności od zużycia energii i wydajności każdego produktu.

Efektywność energetyczna produktów nie ulega zmianie, ale zmiana klasyfikacji energetycznej może spowodować zmianę litery na etykiecie.

Celem tej zmiany jest wspieranie rozwoju technologicznego i poszerzenie oferty produktowej dla konsumentów w oparciu o efektywność energetyczną.  W ostatnich latach kategorie A+ i wyższe nasyciły się modelami, a nowe rozwiązania technologiczne nie znalazły niszy, która pozwoliłaby im się odpowiednio wyróżnić w ramach ustalonej skali efektywności.

Przeskalowanie klasyfikacji energetycznej uwzględni innowacje technologiczne w produkcji urządzeń elektrycznych i pozostawi miejsce na przyszły rozwój technologiczny w najbardziej wydajnych klasach (A i B), tak aby konsumenci mogli znaleźć etykiety, których najlepszą oceną energetyczną jest B, a najczęstsze będą klasy D i niższe.

W ten sposób nowa etykieta rozszerzy możliwości w zakresie efektywności energetycznej na rynku źródeł światła i będzie promować rozwój technologiczny bardziej efektywnych produktów.

Kolejną nowością jest to, że etykiety energetyczne na urządzeniach zawierają kod QR. Dzięki temu kodowi można za pomocą smartfona uzyskać dodatkowe informacje o urządzeniach w europejskiej bazie danych produktów z etykietą energetyczną „EPREL”.

Podoba Ci się? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Nueva llamada a la acción

Social Media

Chcesz poznać nasze nowości?

Kategorie

Ostatnie posty

Posty powiązane

Subskrybuj powiadomienia
Zasubskrybowałeś powiadomienia
Powiadomienia zostały zablokowane
Kliknij aby zasubskrybować
Dziękujemy za subskrypcję
Zasubskrybowałeś powiadomienia
Nie będziesz więcej otrzymywać powiadomień
Zarządzaj powiadomieniami
SUBSKRYBUJ
NIE SUBSKRYBUJ
Odblokuj powiadomienia
Postępuj zgodnie z instrukcjami aby zezwolić na otrzymywanie powiadomień: